מפסגת המונטר להורקניה

טיול נודד לאחד האזורים המבודדים בארץ

שיתוף ב print
הדפיסו
שיתוף ב email
שלחו
שיתוף ב facebook
שתפו

מסע מופלא אל מדבר ירושלים, המדבר של האיסיים והפרושים, של הנזירים המתבודדים – מדבר יהודה * מסלול יחודי
* כולל לינה ואירוח במאהל בדואי מעל נחל קידרון 

מסלול הטיול

 • רמת קושי בינונית + למיטיבי לכת
 • לינת שטח

יום 1 מפסגת המונטר למרסבא

את הציוויליזציה ואת הרכבים נשאיר בחוות צאן קידר, מכאן יתחיל המסע המופלא אל יהודה – מדבר ירושלים, המדבר של האיסיים והפרושים, של הנזירים המתבודדים. בתקופה זו אחרי הגשם הצמחים נובטים בין חגבי הסלע וערוצי הנחלים, הירוק מציץ, וגבי המים מלאו במי הגשמים. הטריסטרמיות דואת בשקט, והעורבים מקרקרים ומגביהים עוף. נעפיל אל פסגת המונטר, הר העזאזל המקראי, מקום בו שכן אחד המנזרים הראשונים של מדבר יהודה. מפסגת המונטר נגלוש אל רמת המדבר המשקיפה אל ים המלח, נפנה דרומה עד שהקירות של מנזר המרסבא יזדקרו ממול. נחצה את נחל הקידרון ואת הלילה נעשה במאהל בדואי מבודד מעל נחל קידרון . * כאן תחכה לנו ארוחת ערב חמה וטעימה מעשה ידיה של איעשה  *נקבל מזרנים והציוד יגיע עם רכב הליווי.

 • כ 11 ק״מ

יום מנחל קידרון לבקעת בית הורקניה

בבוקר נקום אל השקט ןהנוף המדברי הנפרש מתחת, לאחר התארגנות נרד לנחל קדרון, החוצב את דרכו דרך רמת המדבר ובקעת בית הורקניה. נעלה לפסגת הורקניה. כאן אפשר לראות שרידים של מצודה הרודיאנית המשקיפה על הביקעה ועל ים המלח. בדרך אפשר לראות אמת מים מהתקופה החשמונאית, שליקטה מי נגר ופיזרה אותם בבורות מים סביב היקף המצודה. מתחת לפסיגה אפשר להבחין בשרידי כנסיה תת קרקעית. מהורקניה נמשיך ונעלה עוד קצת אל לפסגת המונטר, (גובה 524 מטר מעל פני הים). מונטר בערבית הוא ‘הצופה’, ואכן מפסגתו תצפית מרהיבה, מהסרטבא, כביר וג’דוע, דרך ירושלים ובית-אל ממערב, מכאן רואים גם את ההירודיון. המונטר מזוהה כהר העזאזל, ממנו השליכו את השעיר לעזאזל אל “ארץ גזירה” כדי לכפר על ישראל ביום הכיפורים. מהמונטר נגלוש למטה חזרה לחוות צאן קידר.

 

 

 • כ 14 ק״מ

תאריכים ומחירים

יש לגלול את הטבלה שמאלה >>

יציאה חזרה מס ימים מדריך מחיר לאדם הערות למחיר תוספת ליחיד הרשמה
11/02/2022 12/02/2022 2 אמיר פלג     950
950

דגשים מיוחדים‎‎

חשוב לדעת

טיולי שטח מזמנים תנאים משתנים בהתאם לנסיבות בשטח בשל תנאי מזג האוויר ונסיבות אחרות ייתכן כי דרכים ושבילים יחסמו, ויתכנו שינויים אחרים בלתי צפויים. ייתכנו שינויים במסלול ו / או בסדר הימים או ביטול הטיול. שיקול הדעת בנושא שינויים, לרבות שינויים מהותיים, הוא בלעדי ומוחלט ובידי המדריך האחראי בשטח. במקרה של שינויים כאמור, לא תהיה "טיולים אחרים אחראית לכל נזק ישיר או עקיף, לרבות אכזבה, מפח נפש או אי נעימות.

ביקורות עלינו

גיא יגורגיא יגור
15:30 21 May 22
טיילנו עם אמיר ברואנדה הייתה חוויה מדהימה, הכל היה מאורגן בצורה מדהימה והחוויה הייתה מצויינת. הכל תקתק עם הסברים מצוינים הדרכה טובה וחברה נהדרת. הטיול היה ברמה גבוהה מאד וזכינו לראות דברים מדהימים
Ilan MakoverIlan Makover
12:42 16 May 22
בני ואני יצאנו לטיול בואדי ראם ובפטרה עם המדריך עודד אביעד, מדריך סימפאטי ובעל ידע. יצאנו בחשש מה בשל שאלת ההתאמה של טיול אב ובן למסגרת של טיול בקבוצה אקראית של אנשים. הופתענו לטובה הן מתכני הטיול והן מהאיכות האנושית של חברי הקבוצה. טיילנו באווירה נעימה ונינוחה. טיול מומלץ ביותר בעיני
Avner AviadAvner Aviad
13:21 31 May 21
יצאתי לטיול ברואנדה עם אמיר פלג וקבוצה קטנה של מטיילים. זאת היתה הפעם הראשונה שלי באפריקה והפעם הראשונה שלי בטיול מאורגן עם מדריך. את החוויה שחוויתי אפשר לסכם במילה אחת: מושלמת.אמיר המדריך הוא בעל ידע רחב על רואנדה ועל ההיסטוריה שלה. אבל עם אמיר, הידע הוא רק הרקע. הדבר המאפיין את ההגשה של אמיר הוא הפן האנושי וההתרגשות בה הוא מספר את סיפורו של המקום והדרך שלו להיות שותף עם המטיילים בחווית הטיול. אמיר התרגש מהמקומות, מהנופים ומן האנשים שפגשנו בדרך והתרגשותו הדביקה אותנו המטיילים וכולם דיווחו על חוויה חזקה ואף מטלטלת שעברו.אין לי אלה להמליץ בחום על הטיול, על אירגונו, על תחולתו המדוייקת, על סוג האנשים שבחרו להשתתף בו וכמובן על אמיר פלג מדריכו.
עמית שפירעמית שפיר
11:20 29 May 21
ב-12 במאי 2021 יצאתי לטיול לרואנדה, מדינה שפעם שמעתי עליה סיפורי-דמים וזוועות של טבח המוני. אחרי המתנה להמראה ומתח רב בשדה התעופה יצאנו ליעד בהובלת אמיר פלג. התגלתה בפניי ארץ יפהפייה ומקסימה, ארץ שבה האנשים טובי לב, שומרים על ארצם נקייה ומכבדים את הטבע כמו שלא ראיתי בשום מדינה אחרת בעולם. רגעי השיא בטיול היו רבים. ההליכה ביערות הגשם לצפות מקרוב בגורילות ההרים ובשימפנזים הייתה חוויה בלתי רגילה. מלבד זאת, הקבוצה, שאירגן אמיר, הייתה קטנה ואיכותית, גם צוות הנהגים והמדריכים המקומיים היה מקצועי ומסביר-פנים. חזרתי עם אחת החוויות היותר מרגשות בחיי. ושוב תודה גדולה לאמיר פלג על טיול בלתי-נשכח.
Anat TsourAnat Tsour
16:12 15 Feb 21
הי לכולם, הטלפון שלי היה מת רוב הזמן אז לצערי אין לי תמונות....שמחתי להכיר כל אחד ואחת מחברי הקבוצה הנפלאה הזו שהתגבשה לה יחדיו. אומרים שאף אחד מהמפגשים הללו בין אנשים איננו מקרי, וכך אני מרגישה....והכל כמובן בזכות אמיר אז תודה מיוחדת לאמיר האלוף ולצוות הנהדר, על חוויה מיוחדת שהיתה הרבה יותר מסופש במדבר... אמיר, נדמה לי שזה החזון שעומד לנגד עיניך בלקיחת קבוצות לטיולים ואתה בהחלט מגשים אותו מעל ומעבר לכל המילים! אז שוב תודה ושבוע מקסים. ענת 🌸💕🌸
js_loader

למי הטיול מתאים?

 • למי שלא רוצה טיול מאורגן אבל רוצה להגיע למקום מיוחד
 • מעט דיבורים והרבה חוויות
 • מילים וידע שנותנים מקום לחוויה
 • טיול עם אנשים מיוחדים החולקים אהבה משותפת
 • קבוצה קטנה ואיכותיות
 • טיול שמאפשר מרחב אישי והקשבה לצרכים של כל אחד
 • חוויה ראשונית ואותנטית

טיולי שטח מזמנים תנאים משתנים בהתאם לנסיבות בשטח בשל תנאי מזג האוויר ונסיבות אחרות ייתכן כי דרכים ושבילים יחסמו, ויתכנו שינויים אחרים בלתי צפויים. ייתכנו שינויים במסלול ו / או בסדר הימים או ביטול הטיול. שיקול הדעת בנושא שינויים, לרבות שינויים מהותיים, הוא בלעדי ומוחלט ובידי המדריך האחראי בשטח. במקרה של שינויים כאמור, לא תהיה "טיולים אחרים אחראית לכל נזק ישיר או עקיף, לרבות אכזבה, מפח נפש או אי נעימות.

רוצים מידע נוסף?
השאירו הודעה ונחזור אליכם

גלריית טיולים

שיתוף ב print
הדפיסו
שיתוף ב email
שלחו
שיתוף ב facebook
שתפו
חזרה למעלה

למידע נוסף