הרי הטאורוס בתורכיה

פסגות, אגמי בדולח כחולים, נהרות שוצפים, כפרים פסטורלים

שיתוף ב print
הדפיסו
שיתוף ב email
שלחו
שיתוף ב facebook
שתפו

טיול חובה לכל שוחרי ההרפתקאות, אוהבי הלכת והטבע, פסגות, אגמי בדולח כחולים, נהרות שוצפים, כפרים פסטורליים הנטועים בין ההרים, תה חזק ומתוק בכוסות זכוכית קטנות.
כל היופי הזה שעה טיסה מכאן! “קניוניג” (למי שירצה) * המחיר כפוף לשינויים במחירי הטיסה

 

 

 

מסלול הטיול

  • דרגת קושי קלה / בינונית למיטיבי לכת

יום 1 רוח אש ומים

מהשדה באנטליה נצא לטיול באחת מתופעות הטבע המרתקות של הטאורוס. נתחיל באולופינאר בין עצי דולב ענקיים זורמים מעיינות קריסטל קרירים. מכאן נצא להליכה לכיוון הים והכימרה. הדרך תיקח אותנו בין יערות אורנים ואיתה נעפיל לרכס הצופה על חופי הטורקיז של מפרץ ציראלי. נעלה אל הכימרה כאן נראה אש היוצאת מבטן האדמה, (תופעת טבע ייחודית!) מכאן נרד חזרה כדי לחגוג את ארוחת הערב התורכית הראשונה ולהתענג על המאכלים המשובחים של המטבח המקומי. לינה בציראלי. כ 7 ק”מ עולים 015מ’ יורדים כ 200מ’ * טיסה הלוך המראה 11:15 הגעה 12:45  (TK7669 Q 04OCT)

 

  • כ 7 ק"מ
  • עולים 015מ' יורדים כ 200מ'

יום 2 מאולימפוס לבריכות הטורקיז

הבוקר נצא בהליכה אל חוף הים שלמרגלות העיר האבודה אולימפוס התורכית. העיר יושבת בין ואדיות והייתה מכוסה שנים רבות ביער בו נובעים מעיינות וזורמים נחלים. נשמע על תולדות העיר ונצפה על ההרים והמצוקים הנשפכים אל הים. נרחץ במפרץ התכלת שבכניסה לעיר ונשוט עם סירה בין האיים ומפרצי הטורקיז של ציראלי. בהמשך נצא למסלול הליכה בתוך אחד הקניונים היפים באזור. המסלול כולל הליכה בתוך קניון עם מים זורמים ועצי דולב ענקיים. ומי שירצה יכול לעשות “קניוניג” (לובשים חליפות צלילה ונכנסים לחצות את הקניון בין הבריכות והמפלים לאחר מכן מטפסים בסולמות במעלה הקניון ואז יורדים / גולשים במפלים). בצ׳יראלי. סה”כ הליכה 8 ק״מ. דרגת קושי בינונית 8 ק״מ (כ-4 שעות)

.

 

  • 8 ק״מ (כ-4 שעות)

יום 3 הכפרים הקטנים ופסגות ההרים

מהכפר גדלמה, נתחיל לעלות לכיוון הר האלים – האולימפוס התורכי. תחילה הדרך עוברת בין יערות אלונים ונוף טרשי ובמעלה הדרך נעבור בכפרים קטנים. בין הבתים גינות ירק ובוסתנים מרשימים. נטפס במעלה הרכס נהלך בין יערות הארזים הקסומים נפגוש את רועי צאן והנוודים המקומיים ונכיר את אורח חייהם של ה”יורוק” יושבי ההרים. נצפה בתופעה קרסטית האופייניות לאזור, ונרד אל אחד הכפרים ממנו ייקח אותנו המיניבוס אל הפנסיון שלנו בצ’יראלי (לחילופין באחד הכפרים בסביבה). כ 15 ק”מ עולים כ 750 מ”ר יורדים כ750 מ”ר. דרגת קושי קשה.

  • כ 15 קמ
  • עוליםכ 750 מ"ר יורדים כ750 מ"ר

יום 4 - העמק

בבוקר נפרד מאזור החוף נחצה את העמק של אנטליה ונכנס אל אחד העמקים היפים הנשפכים אל הים מהרי הטאורוס ועולים במעלה נהר הקופרלו. נגיע אל הכפר קראבוק נאכל צהריים ונצא להליכה קלה לאורך הנהר והקניונים שבמעלה הדרך. נחצה את הגשרים התלויים מעל הנחל ואת הבריכות היפות. במידה ויתאפשר נכנס אל קניון קופראלו בו קירות הקניון מזדקרים מאות מטרים מעל, ונחצה את בריכות הבדולח בשחייה. לקראת ערב נחזור אל הכפר קראבוק שעל גדות הנהר בו נלון בבקתות שמעל הנהר. סה”כ הליכה 5 ק״מ.

  • 5 ק״מ

יום 5 - קפדוקיה הקטנה

הבוקר נצא אל הרמה שמעל נהר הקופראלו. נטפס במעלה ההרים אל אחד האזורים המרתקים ביופיים שם נצפה בתופעה גיאולוגית מיוחדת במינה המזכירה במעט את זאת של קפדוקיה הגדולה. (דומה אבל שונה). נלך בין עמודי האבן והפסלים הסביבתיים שהטבע יצר . נבקר באתר התיאטרון הרומי של הכפר סלגה. בדרך נעבור גם במספר תצפיות על הקניון העצום של נהר הקופראלו. לעת ערב נחזור אל הכפר קלטפה ובערב נאכל מטעמים מעשה ידו של בעל הבית מהירקות שגדלים בגינת הירק של ביתו. סה״כ כ-16 קמ, דרגת קושי בינונית + לינה בפנסיון בכפר כ- 16 ק”מ.

  • כ- 16 קמ. דרגת קושי בינונית +

יום 6 נהר הקופראלו

את הבוקר האחרון נבלה בחוויה כיפית קלילה. נקנח את הטיול ברפטינג על החלק הרגוע של נהר הקופראלו. בסוף השיט נאכל ארוחת צהרים קלה ונצא חזרה לכיוון העמק של אנטליה. במידה ויישאר זמן עד הטיסה נבקר במפלי דודן העצומים שבשולי העיר או בטיילת הים שעל גבי המצוקים שמפרידים בין העיר אנטליה והים.
טיסה חזור המראה 17:25 הגעה 18:55 TK7782 Q 09OCT 7 AYTTLV DK1

תאריכים ומחירים

יש לגלול את הטבלה שמאלה >>

יציאה חזרה מס ימים מדריך מחיר לאדם הערות למחיר תוספת ליחיד הרשמה
04/10/2022 09/10/2022 6 ערן חקלאי     1790$ המחיר כפוף לשינוי במחירי הטיסות 450
1000

דגשים מיוחדים‎‎

חשוב לדעת

ביקורות עלינו

גיא יגורגיא יגור
15:30 21 May 22
טיילנו עם אמיר ברואנדה הייתה חוויה מדהימה, הכל היה מאורגן בצורה מדהימה והחוויה הייתה מצויינת. הכל תקתק עם הסברים מצוינים הדרכה טובה וחברה נהדרת. הטיול היה ברמה גבוהה מאד וזכינו לראות דברים מדהימים
Ilan MakoverIlan Makover
12:42 16 May 22
בני ואני יצאנו לטיול בואדי ראם ובפטרה עם המדריך עודד אביעד, מדריך סימפאטי ובעל ידע. יצאנו בחשש מה בשל שאלת ההתאמה של טיול אב ובן למסגרת של טיול בקבוצה אקראית של אנשים. הופתענו לטובה הן מתכני הטיול והן מהאיכות האנושית של חברי הקבוצה. טיילנו באווירה נעימה ונינוחה. טיול מומלץ ביותר בעיני
Avner AviadAvner Aviad
13:21 31 May 21
יצאתי לטיול ברואנדה עם אמיר פלג וקבוצה קטנה של מטיילים. זאת היתה הפעם הראשונה שלי באפריקה והפעם הראשונה שלי בטיול מאורגן עם מדריך. את החוויה שחוויתי אפשר לסכם במילה אחת: מושלמת.אמיר המדריך הוא בעל ידע רחב על רואנדה ועל ההיסטוריה שלה. אבל עם אמיר, הידע הוא רק הרקע. הדבר המאפיין את ההגשה של אמיר הוא הפן האנושי וההתרגשות בה הוא מספר את סיפורו של המקום והדרך שלו להיות שותף עם המטיילים בחווית הטיול. אמיר התרגש מהמקומות, מהנופים ומן האנשים שפגשנו בדרך והתרגשותו הדביקה אותנו המטיילים וכולם דיווחו על חוויה חזקה ואף מטלטלת שעברו.אין לי אלה להמליץ בחום על הטיול, על אירגונו, על תחולתו המדוייקת, על סוג האנשים שבחרו להשתתף בו וכמובן על אמיר פלג מדריכו.
עמית שפירעמית שפיר
11:20 29 May 21
ב-12 במאי 2021 יצאתי לטיול לרואנדה, מדינה שפעם שמעתי עליה סיפורי-דמים וזוועות של טבח המוני. אחרי המתנה להמראה ומתח רב בשדה התעופה יצאנו ליעד בהובלת אמיר פלג. התגלתה בפניי ארץ יפהפייה ומקסימה, ארץ שבה האנשים טובי לב, שומרים על ארצם נקייה ומכבדים את הטבע כמו שלא ראיתי בשום מדינה אחרת בעולם. רגעי השיא בטיול היו רבים. ההליכה ביערות הגשם לצפות מקרוב בגורילות ההרים ובשימפנזים הייתה חוויה בלתי רגילה. מלבד זאת, הקבוצה, שאירגן אמיר, הייתה קטנה ואיכותית, גם צוות הנהגים והמדריכים המקומיים היה מקצועי ומסביר-פנים. חזרתי עם אחת החוויות היותר מרגשות בחיי. ושוב תודה גדולה לאמיר פלג על טיול בלתי-נשכח.
Anat TsourAnat Tsour
16:12 15 Feb 21
הי לכולם, הטלפון שלי היה מת רוב הזמן אז לצערי אין לי תמונות....שמחתי להכיר כל אחד ואחת מחברי הקבוצה הנפלאה הזו שהתגבשה לה יחדיו. אומרים שאף אחד מהמפגשים הללו בין אנשים איננו מקרי, וכך אני מרגישה....והכל כמובן בזכות אמיר אז תודה מיוחדת לאמיר האלוף ולצוות הנהדר, על חוויה מיוחדת שהיתה הרבה יותר מסופש במדבר... אמיר, נדמה לי שזה החזון שעומד לנגד עיניך בלקיחת קבוצות לטיולים ואתה בהחלט מגשים אותו מעל ומעבר לכל המילים! אז שוב תודה ושבוע מקסים. ענת 🌸💕🌸
js_loader

למי הטיול מתאים?

כדאי לקרוא

רוצים מידע נוסף?
השאירו הודעה ונחזור אליכם

גלריית טיולים

שיתוף ב print
הדפיסו
שיתוף ב email
שלחו
שיתוף ב facebook
שתפו
חזרה למעלה

למידע נוסף