העין הירוקה של קרלה

טיול מלא אור וקסם, ירוק של שיחי התה עצים גדולים שצמרתם נוגעת בכחול של שמים, מקדשים ודייגים. טיול שמהלך מההר אל הים, בין ריחות ושיחי התבלין, בין קסם ויופי, בין מציאות לדימיון

שיתוף ב print
הדפיסו
שיתוף ב email
שלחו
שיתוף ב facebook
שתפו

טבע פראי, יערות גשם, חוות תבלינים ומטעי תה נחבאים בין העננים, שייט בקיאקים במתסורי תעלות המפותלות והירוקות, דרך כפרים ציוריים על גדות התעלות, מקדשים, מבט אחר וטיול שונה אל תרבות, מסורת, היסטוריה והתפריט מקומי. טיול אחר מכל טיול לקראלה

מסלול הטיול

 • דרגת קושי קלה-בינונית

יום 1 – תל אביב – קוצ׳י

בשעות אחה״צ נתחיל את המסע לכוון תת היבשת ההודית, בטיסה עם חניית ביניים שתנחית אותנו בשעות הבוקר המוקדמות בקוצ׳ין בירת קרלה. קוצ’ין נמצאת על מקבץ איים באוקיינוס הערבי, ועל רחובות העיר הנפתלים מצלים עצים ירוקים. בסמטאות העיר אפשר לראות אמנות מודרנית, בתים פורטוגזיים בני 500 שנה, מסגדים, וקהילה יהודית עם שורשים קדומים – מעבורות מפליגות ומשנעות סחורות לאורכה ולרוחבה של העיר. עם הנחיתה המוקדמת, ננוח כמה שעות במלון בשדה התעופה.

יום 2 מלכת הים הערבי

אחרי ארוחת בוקר נצא לסיור בעיר, שהיתה מקלט ליורדי ים והרפתקנים. נתחיל בהליכה ברחובות ההיסטוריה. נסקור את השווקים, נצפה ברשתות הדייג הסיניות בנמל הדייגים המפורסם, נבקר בכנסיית פרנסיס הקדוש, הארמון ההולנדי ובית הכנסת העתיק. נאכל צהריים באחד מהמסעדות האקלקטיות ונבין מדוע האוכל של האזור נחשב לבין הטובים בתת היבשת. נצלם מבנים מהתקופה הקולוניאלית ונסיים במופע ריקודים קטאקאליים. לילה במלון בוטיק אוטנתי ומפנק בפורט קוצ׳י, ערש דרך התבלינים העתיקה.

יום 3 ההרים של מונאר 

הבוקר נצא בנסיעה למונאר בהרי הגאטים המערביים. זהו ליבו של אזור גידול התה של קרלה. בדרך נעבור דרך מטעי גומי, קוקוס והל.  אחרי ארוחת הצהריים, נצא לטרק התאקלמות קצר, הדרך היפה לאגם אנרנגל עוברת דרך שדות מעובדים, נבקר בכפר משבט המודוואן, ואת ארוחת הערב נעשה סביב למדורה. לינה בקוטג׳ קאמפ בקרחת יער יחודי, החבוי בין ההרים השלווים והעמקים הטובלים בערפילים לבנים, מהם מציצות צמרות ירוקות של העצים הגבוהים. מקלחות / שרותים משותפים.

 

 • 7 ק״מ
 • 4-5 שעות

יום 4 יער הפרפרים

נשכים עם שחר ולאחר התארגנות בוקר נצא אל המסלול היפה ישר מהמחנה. כאשר נגיע לראש ההר יתגלה יער הפרפרים שנקרא כך בשל נדידת הפרפרים בחודש אוקטובר – בדיוק בזמן שנטייל שם. יערות העננים הם בית גידול למינים רבים של ציפורים וחיות בר. מכאן נמשיך לאגם Anaerangal אשר פרוש שמו הוא האגם בו הפילים יורדים. לכאן, באים הפילים להרוות את צימאונם ולאכול מהעשב הרך שגדל סביב. בלילה נישן במלון קסום בלב היער באמצע שום מקום.

 • 11 ק״מ

יום 5 יער הגשם ומטעי תבלינים 

הפארק הלאומי Mathikettan Shola, הוא אחד היפים והמיוחדים בדרום הודו, זהו יער גשם גבוה ומרשים, בו אפשר לטייל בנחת בין מטעי הל, קפה ושדות פלפל שחור, ועם קצת מזל אפשר יהיה לצפות בעדרי הפילים המלחחים בנחת עשב ירוק. לקראת סוף יום ההליכה נגיע למחנה אוהלים מפתיע במיוחד, באוהלים יש מיטות.

 • 10-13 ק״מ

יום 6 - הרכסים

יום ההליכה האחרון לוקח אותנו אל רכס ההרים המפריד בין הנוף ההררי של יערות גשם והמטעים של קרלה למישורים הגדולים של – Tamil Nadu המדינה השכנה. אזור ״גבעות ההל״, הפכו את קרלה לבירת התבלינים האקזוטית והמיוחדת של הודו והמזרח כולו. גולת הכותרת של היום תהיה העלייה לפסגת הר Chaturangapara מכאן נשקף נוף פנורמי עוצר נשימה. בסוף יום ההליכה ימתין לנו רכב שיקח אותנו למלון איורוודי מפנק.

 • 10-13 ק״מ

יום 7 עולם המים של קרלה  

אחרי ארוחת הבוקר נפרד מההרים ונרד אל תעלות המים המתוקים – The Backwaters  עולם המים של קרלה הוא הוא רשת מסועפת של תעלות, נהרות ואגמים, והוא מיקרו קוסמוס של בתים צפים, ציפורי מים, באזור התעלות מתקיימת תעשיית אריגה מפותחת, וחוות תבלינים, בהן אפשר לראות, להריח ולטעום את מיטב התבלינים של קרלה. בשעות אחה״צ לאחר ארוחת צהרים “קרליאנית” מסורתית, נתמקם במלון על המים. לאחר מנוחה קצרה נצא לשייט ראשון בתעלות המים של קרלה .

 

 

 • 6 שעות

יום 8 חיים על פני המים

בבוקר מוקדם, נצא לחתירה בקיאק. זוהי דרך נפלאה המאפשרת מפגש קרוב עם התושבים העוסקים בדיג, גידול ברווזים, איסוף צדפות ותעשיות זעירות שונות. נסייר בכפרים נידחים, נבקר במקדשים ובשווקים, נצפה באריגה של עלי קוקוס, ואת ארוחת הצהריים נאכל בכפר Kurialacherry. אחרי ארוחת הצהריים, ניסע למלון בוטיק יחודי על חוף האוקינוס ההודי, כאן נוכל להנות ממנוחה וזמן חופשי.

 

 

 • שעה

יום 9  כפר הדייגים בים הערבי

את היום האחרון שלנו נתחיל מוקדם בבוקר כשנרד ישר אל החוף ,לכפר הדייגים בשעה שהדייגים חוזרים מהים ומתארגנים לקראת הבאת הדגים לשווקים. נחזור למלון לארוחת בוקר, ואחריו נצא לטיול רגלי של כשעתיים בחוף האוקיינוס הערבי. אחרי הטיול, נחזור למלון לקחת את הציוד ונצא להתארח אצל משפחה מקומית לארוחת צהרים אותנטית בביתם. משם נמשיך לקוצ׳ין, שבה נבלה את הזמן המעט שנותר בקניות והתארגנות לנסיעה הביתה. בשעות אחה״צ המאוחרות נצא לכוון שדה התעופה, ננוח ונתארגן במלון בשדה לקראת לטיסתנו חזרה הביתה שתמריא לפנות בוקר.

 

 • 3 ק״מ
 • 2 שעות

יום 10 טסים הביתה

המראה לפנות בוקר תביא אותנו חזרה לישראל (דרך חניית ביניים) עם הרבה זכרונות, וכבר מתכננים את הטיול הבא!

מדריך הטיול: אסנת אלכביר

מרצה על אומנויות במה הודיות באוניברסיטת ת”א וגם מופיעה ברחבי העולם בשירה ובמחול הודי קלאסי. חייתה ולמדה בהודו במשך 9 שנים חיברה את הספר “במפגש הנהרות – 9 שנים בהודו”.מדריכה ותיקה ומנוסה לתת היבשת ההודית, בהוטן, נפאל, סרי לנקה, סין ויפן.

לעמוד המדריך

מדריך: אסנת אלכביר

מרצה על אומנויות במה הודיות באוניברסיטת ת”א וגם מופיעה ברחבי העולם בשירה ובמחול הודי קלאסי. חייתה ולמדה בהודו במשך 9 שנים חיברה את הספר “במפגש הנהרות – 9 שנים בהודו”.מדריכה ותיקה ומנוסה לתת היבשת ההודית, בהוטן, נפאל, סרי לנקה, סין ויפן.

לעמוד המדריך

תאריכים ומחירים

יש לגלול את הטבלה שמאלה >>

יציאה חזרה מס ימים מדריך מחיר לאדם הערות למחיר תוספת ליחיד הרשמה
08/10/2022 17/10/2022 10 טלי אלוש אבן     3890$ הטיול מלא 380
02/02/2023 11/02/2023 10 אסנת אלכביר     $3890 $3990 מ 1.8 380
2500

דגשים מיוחדים‎‎

חשוב לדעת

חשוב לדעת כי טיול לקרלה מזמן תנאים משתנים וייתכנו שינויים במסלול ו / או בסדר הביקור באתרים השונים, בהתאם לנסיבות בשטח ו/או החלטת המארגנים, ייתכן כי אתרים יהיו סגורים, לעתים יכולות להיות הפסקות חשמל, כבישים חסומים ותנאי הניקיון אינם עומדים בסטנדרטים מערביים. שיקול דעת בנושא זה, לרבות שינויים מהותיים, הוא בלעדי ומוחלט. במקרה של שינויים כאמור, לא תהיה אחראית לכל נזק ישיר או עקיף עקב שינויים אלה, לרבות אכזבה, מפח נפש או אי נעימות.

ביקורות עלינו

גיא יגורגיא יגור
15:30 21 May 22
טיילנו עם אמיר ברואנדה הייתה חוויה מדהימה, הכל היה מאורגן בצורה מדהימה והחוויה הייתה מצויינת. הכל תקתק עם הסברים מצוינים הדרכה טובה וחברה נהדרת. הטיול היה ברמה גבוהה מאד וזכינו לראות דברים מדהימים
Ilan MakoverIlan Makover
12:42 16 May 22
בני ואני יצאנו לטיול בואדי ראם ובפטרה עם המדריך עודד אביעד, מדריך סימפאטי ובעל ידע. יצאנו בחשש מה בשל שאלת ההתאמה של טיול אב ובן למסגרת של טיול בקבוצה אקראית של אנשים. הופתענו לטובה הן מתכני הטיול והן מהאיכות האנושית של חברי הקבוצה. טיילנו באווירה נעימה ונינוחה. טיול מומלץ ביותר בעיני
Avner AviadAvner Aviad
13:21 31 May 21
יצאתי לטיול ברואנדה עם אמיר פלג וקבוצה קטנה של מטיילים. זאת היתה הפעם הראשונה שלי באפריקה והפעם הראשונה שלי בטיול מאורגן עם מדריך. את החוויה שחוויתי אפשר לסכם במילה אחת: מושלמת.אמיר המדריך הוא בעל ידע רחב על רואנדה ועל ההיסטוריה שלה. אבל עם אמיר, הידע הוא רק הרקע. הדבר המאפיין את ההגשה של אמיר הוא הפן האנושי וההתרגשות בה הוא מספר את סיפורו של המקום והדרך שלו להיות שותף עם המטיילים בחווית הטיול. אמיר התרגש מהמקומות, מהנופים ומן האנשים שפגשנו בדרך והתרגשותו הדביקה אותנו המטיילים וכולם דיווחו על חוויה חזקה ואף מטלטלת שעברו.אין לי אלה להמליץ בחום על הטיול, על אירגונו, על תחולתו המדוייקת, על סוג האנשים שבחרו להשתתף בו וכמובן על אמיר פלג מדריכו.
עמית שפירעמית שפיר
11:20 29 May 21
ב-12 במאי 2021 יצאתי לטיול לרואנדה, מדינה שפעם שמעתי עליה סיפורי-דמים וזוועות של טבח המוני. אחרי המתנה להמראה ומתח רב בשדה התעופה יצאנו ליעד בהובלת אמיר פלג. התגלתה בפניי ארץ יפהפייה ומקסימה, ארץ שבה האנשים טובי לב, שומרים על ארצם נקייה ומכבדים את הטבע כמו שלא ראיתי בשום מדינה אחרת בעולם. רגעי השיא בטיול היו רבים. ההליכה ביערות הגשם לצפות מקרוב בגורילות ההרים ובשימפנזים הייתה חוויה בלתי רגילה. מלבד זאת, הקבוצה, שאירגן אמיר, הייתה קטנה ואיכותית, גם צוות הנהגים והמדריכים המקומיים היה מקצועי ומסביר-פנים. חזרתי עם אחת החוויות היותר מרגשות בחיי. ושוב תודה גדולה לאמיר פלג על טיול בלתי-נשכח.
Anat TsourAnat Tsour
16:12 15 Feb 21
הי לכולם, הטלפון שלי היה מת רוב הזמן אז לצערי אין לי תמונות....שמחתי להכיר כל אחד ואחת מחברי הקבוצה הנפלאה הזו שהתגבשה לה יחדיו. אומרים שאף אחד מהמפגשים הללו בין אנשים איננו מקרי, וכך אני מרגישה....והכל כמובן בזכות אמיר אז תודה מיוחדת לאמיר האלוף ולצוות הנהדר, על חוויה מיוחדת שהיתה הרבה יותר מסופש במדבר... אמיר, נדמה לי שזה החזון שעומד לנגד עיניך בלקיחת קבוצות לטיולים ואתה בהחלט מגשים אותו מעל ומעבר לכל המילים! אז שוב תודה ושבוע מקסים. ענת 🌸💕🌸
js_loader

למי הטיול מתאים?

 • טיול לאנשים שלא רוצים טיול מאורגן אבל רוצים להגיע למקום מיוחד
 • טיול למקומות הפחות מתוירים ופחות מוכרים שקשה להגיע אליהם לבד
 • חוויה ראשונית ואותנטית
 • מפגש עוצמתי ובלתי אמצעי עם תרבות עתיקה ועם אנשים מקומיים
 • שייט וחתירה בקיאקים בתעלות המים של קרלה
 • לינה במלונות יחודיים וקמפינג ברמה גבוה
 • טיול עם אנשים מיוחדים החולקים אהבה משותפת לטבע לחיות ולאנשים
 • מעט דיבורים והרבה חוויות – מילים וידע שנותנים מקום לחוויה
 • טיול בקבוצה קטנה ואיכותיות עד 18 מטיילים
 • הטיול שלנו מאפשר מרחב אישי והקשבה לצרכים של כל אחד

חשוב לדעת כי טיול לקרלה מזמן תנאים משתנים וייתכנו שינויים במסלול ו / או בסדר הביקור באתרים השונים, בהתאם לנסיבות בשטח ו/או החלטת המארגנים, ייתכן כי אתרים יהיו סגורים, לעתים יכולות להיות הפסקות חשמל, כבישים חסומים ותנאי הניקיון אינם עומדים בסטנדרטים מערביים. שיקול דעת בנושא זה, לרבות שינויים מהותיים, הוא בלעדי ומוחלט. במקרה של שינויים כאמור, לא תהיה אחראית לכל נזק ישיר או עקיף עקב שינויים אלה, לרבות אכזבה, מפח נפש או אי נעימות.

רוצים מידע נוסף?
השאירו הודעה ונחזור אליכם

גלריית טיולים

שיתוף ב print
הדפיסו
שיתוף ב email
שלחו
שיתוף ב facebook
שתפו
חזרה למעלה

למידע נוסף