מונגוליה ארץ הנוודים

כולל פסטיבל העיט

שיתוף ב print
הדפיסו
שיתוף ב email
שלחו
שיתוף ב facebook
שתפו

על סיפו של החורף, אי שם במערב מונגוליה על גבול קזחסטן, מתקיים פסטיבל העיט, אחד הכינוסים הגדולים של הנוודים במערב מונגוליה. במשך ימי הפסטיבל מוקמים אוהלי אירוח ומתקיימות תחרויות רכיבה והאבקות והשיא הוא תהלוכה ססגונית בה רוכבים בסך המגדלים הגאים על סוסים מקושטים עם העטים הנישאים בגאווה. הפסטיבל הוכר ע”י אונסק”ו כאתר מורשת עולמית. מפגוש עם תרבות עתיקה ומכניסת אורחים, שתיכנס לכם ללב ולנשמה. לאוהבי לכת וטבע. טיול שמשלב הכרות עם תרבות הנוודים, היסטוריה וטבע. טיול שלא תוכלו לשכוח. (לא רק למיטיבי לכת).

מסלול הטיול

  • דרגת קושי קלה
  • לילות במלון 2
  • 8 לילות באוהלים (כולל מקלחות ושירותים)

יום 1 מתל אביב לבירת הפירט האדום

  • טיסת לופטהנזה תל אביב פרנקפורט – טיסת המשך עם MIT (חברה מונגולית) לאולאן בטור.
    טיסה הלוך 26.9 המראה 04:50 הגעה לפרנקפורט 8:20 (לופטהנזה LH961)
    טיסת המשך – 14:30 הגעה למחרת 5:20 (טיסה FRA  MIAT )משך טיסה 8:50 

יום 2 בירת הפירט האדום

כבר מהאוויר אפשר לראות איך נהר הטול חוצה את בירת הפירט האדום. לאחר הנחיתה בשדה התעופה ע”ש ג’ינגס חאן ניסע למלון לארוחת בוקר ומנוחה קצרה מהטיסה. את היום נתחיל באחד המנזרים הבודהיסטים העתיקים והיפים במגנוליה. מתחם גנדן המכיל 7 מנזרים ומקדשים. המתחם היפה הוא כמעט אחד השרידים היחידים מתקופת הפאר של האימפריה המונגולית, ששרדו את התקופה הקומוניסטית. לצד שכונות ישנות יש בעיר תנופת פיתוח ומבנים חדשים רבים. בשולי הכיכר המרכזית היפה והמרשימה מאוד בגודלה זכר לתקופה הקומוניסטית, ניצב פסלו של סוחבטאר, (Suhbaatar  )ממובילי ההפיכה הקומוניסטית, לצד ג’ינגס ח’אן אבי האומה. ככול שיתיר הזמן נטייל בשווקים ,ובכיכר היפה, המוקפת בבניינים מרהיבים, מוזאונים ומבני תרבות רבים, בערב ניהנה ממופע פולקלור ומארוחת ערב מפנקת. לינה Hotel Edelweiss .

יום 3 טיסה למערב מונגוליה

הבוקר נצא בטיסה למערב מונגוליה. השדה הקטן נמצא קרוב לאולגיי, (Ulgii aimag Bayan) עירה הקטנה נשראית כמו עיירת ממערבונים ישנה על שולי הערבות בסמוך לרכס האלטאי. לא רחוק ממפגש הגבולות סין ורוסיה. ההנוודים פוקדים את העיר כדי להצטייד במזון, לבקר אצל הרופא או כדי לסדר משהו  בבנק. בעיר יש מלון, תיאטרון, ומוזיאון המשמר את התרבות הקזחית, מקדש ומסגד.(הקזחים מוסלמים). מהעיר ניסע לכפר קטן שבסמוך לו מתגוררים, מאמני עיטים רבים. מיעוט נוסף שחי כאן הם הסובאס, הדוברים טורקית, ומונים פחות מ-2,000 איש. לינה אצל משפחת נוודים או במלון בעיר.

יום 4/5 משפחת הנוודים

הצייד הוא כורח וחלק מאורחות החיים של כל נווד החפץ חיים. הצייד מושרש עמוק בתרבות המונגולית, והוא חלק מהדנ”א של כל נווד החיי בערבות הקשוחות. הצייד מטפל ומגדל את העיט ממש כפי שאב או אם דואגים לילד קטן. לעתים הקשר בין העיט לבעליו נראה כמו קשר זוגי, וחדי העין יראו, שותפות על גבול הסימביוזה בין אדם לציפור. המפגש עם משפחות המגדלים הוא הזדמנות נדירה להכיר תרבות נכחדת, עם שלל מנהגים, אמונות וסודות, שעוברים מאבן לבן. ארוחת ערב ולינה במאהל של משפחה מקומית.

יום 6 חזרה לאולגי 

לאחר יומיים עם משפחת הנוודים יהיה קשה לעזוב ולחזור לציוויליזציה. אחר הצהריים נגיע לעיר ומי שירצה יוכל לשוטט בעיירה הקטנה כך סתם, ללכת ולראות איך אנשים חיים במקום כל כך רחוק ונידח. לינה במלון בעיר

 

יום 7/8 פסטיבל העיט של אולגי

הפסטיבל הוא אירוע צבעוני ומיוחד המאפשר לנוודים שחיים בבידוד רוב ימות השנה להיפגש ולהחליף מידע ולהתעדכן, מי התחתן, למי נולד תינוק ומי נפטר. משפחות הנוודים מגיעות במיטב מחלצותיהם, ובמשך ימי הפסטיבל מתקיימות תחרויות רבות של האבקות חופשית, מרוצי סוסים, גמלים, ירי בקשת ועוד. השיא של האירוע הוא המצעד והצגת העיטים. המגדלים נכנסים למתחם רכובים על סוסיהם המקושטים ומציגים בגאווה את העיתים. בסוף התחרות יזכה הצייד בעל העיט, הממושמע, המהיר והקטלני ביותר.הערבים מוקדשים למוזיקה קזאחית מסורתית והרבה שתיה. בפסטיבל יש תערוכות המציגות עבודות יד כזחיות. במהלך החגיגות, ניתן לטעום את המאכלים המקומיים שנעשו על ידי המשפחות, והאורחים מוזמנים להתארח באוהלים של המשפחות ולהנות מהטעמים והכנסת האורחים.

 

 

יום 9 אגם טולבו

אגם טולבו נמצא בין רכס האלטאי לרכס צמבגאראב,בגובה של 2,090 מ”ר. הרכסים המושלגים מעל העמק מציעים נוף עוצר נשימה, ובינהם נמתח נוף של ערבות אין סופיות ופסגות מושלגות בקצוות. מכאן נמשיך לנסוע לעבר טסמבגאראב, מידי פעם לאורך הדרך נפגוש משפחות נוודים וציידים רכובים על סוסיהם המהירים. את העמק הירוק מנקדים אוהלים לבנים והנהר הזורם באיטיות ובשלווה במרכזו של העמק ומהווה מקור חיים למקנה ולמשפחות הנוודים.

יום 10 אולון נור

אולאן נור הוא עמק ירוק המוקף הרים, בעמק יש 80 אגמים שצובעים את העמק בכחול ומספקים מים וחיים למשפחות הנוודים.את היום נקדיש לסיור בעמק היפה ואת הלילה נעשה עם משפחת נוודים.

 

יום 11 מאולון נור לחובד

הבוקר נתחיל בהדרגה את הדרך חזרה אל הציוויליזציה. בשעות אחה”צ נגיע אל העיר הגדולה (במונחים מונגוליים) חובוד. העיר ממקוממת קרוב לגבול הסיני, ויש בה חנויות, שווקים מסורתיים, ויותר מחמש עשרה קבוצות אתניות שונות. כאן חיים בערבוביה ובשלום מוחלט, קזאחים, טובאס דארהאדים, מיעוטים סינים ורוסים. העיר נחשבת לצומת דרכים של תרבויות. לינה במלון בעיר. 

יום 12 טיסה חזרה לאולן בטור

אחה”צ ננחת באולאן בטור נפרוק את הציוד במלון, נשטוף את אבק הדרכים ונצא לשוטטות חופשית, בעיר, נראה את שפע הסחורות המוצעות בשוק הגדול. נטעם ממגוון הטעמים המוצעים במסעדות, ונהנה לשוטט סתם ללא מטרה ברחובות העיר היפה. בערב נקנח במופע פולקלור ואורחת ערב אחרונה. לינה במלון 4 כוכבים. (ארוחת צהרים עצמאית).

יום 13 טיסה חזרה

בשעות הבוקר נגיע לשדה התעופה ע”ש ג’ינגס חאן ונעלה לטיסה לפרנקפורט ומשם לטיסת המשך לתל אביב טיסה
חזור 8.10 המראה 9:40 הגעה לפרנקפורט 13:30 (משך הטיסה 9:0)
טיסת המשך לתל אביב
18:00 הגעה 2305 טיסה LH 690

מדריך הטיול: אמיר פלג

טייל ואיש שטח מנוסה, מנווט, מטפס, ומהלך מחוץ לשבילים המוכרים.  למד לתואר ראשון בפסיכולוגיה וניהול באוניברסיטה הפתוחה. היה מנכ”ל שותף בחברה בתחום הקולנוע והטלוויזיה ובהמשך מנכ”ל של חברת טיולים מובילה, משם הדרך הובילה לחזון של טיולים אחרים. מקום לחלוק את המסעות האישיים שלו ושל צוות המדריכים, עם אלה שלא רוצים טיול מאורגן אבל רוצים ‘לגעת ולהתערבב’ עם תרבויות אחרות, להגיע רחוק ולחזור בשלום.

לעמוד המדריך

מדריך: אמיר פלג

טייל ואיש שטח מנוסה, מנווט, מטפס, ומהלך מחוץ לשבילים המוכרים.  למד לתואר ראשון בפסיכולוגיה וניהול באוניברסיטה הפתוחה. היה מנכ”ל שותף בחברה בתחום הקולנוע והטלוויזיה ובהמשך מנכ”ל של חברת טיולים מובילה, משם הדרך הובילה לחזון של טיולים אחרים. מקום לחלוק את המסעות האישיים שלו ושל צוות המדריכים, עם אלה שלא רוצים טיול מאורגן אבל רוצים ‘לגעת ולהתערבב’ עם תרבויות אחרות, להגיע רחוק ולחזור בשלום.

לעמוד המדריך

תאריכים ומחירים

יש לגלול את הטבלה שמאלה >>

יציאה חזרה מס ימים מדריך מחיר לאדם הערות למחיר תוספת ליחיד הרשמה
26/09/2022 08/10/2022 13 אמיר פלג     5150$ המחיר כפוף לשינוי במחירי הטיסות 450$ * לא בכל הימים תהיה אפשרות לחדר יחיד
2000

מטיילים מספרים

דגשים מיוחדים‎‎

חשוב לדעת

טיול במונגוליה מזמן תנאים משתנים וייתכנו שינויים במסלול ו / או בסדר הביקור באתרים השונים, בהתאם לנסיבות בשטח ו/או החלטת המארגנים, ייתכן כי אתרים יהיו סגורים, לעתים יכולות להיות הפסקות חשמל, כבישים חסומים ותנאי הניקיון אינם עומדים בסטנדרטים מערביים. שיקול דעת בנושא זה, לרבות שינויים מהותיים, הוא בלעדי ומוחלט. במקרה של שינויים כאמור, לא תהיה אחראית לכל נזק ישיר או עקיף עקב שינויים אלה, לרבות אכזבה, מפח נפש או אי נעימות. * הטיול כפוף לתנאים הכללים ולמדיניות הביטולים של טיולים אחרים

ביקורות עלינו

גיא יגורגיא יגור
15:30 21 May 22
טיילנו עם אמיר ברואנדה הייתה חוויה מדהימה, הכל היה מאורגן בצורה מדהימה והחוויה הייתה מצויינת. הכל תקתק עם הסברים מצוינים הדרכה טובה וחברה נהדרת. הטיול היה ברמה גבוהה מאד וזכינו לראות דברים מדהימים
Ilan MakoverIlan Makover
12:42 16 May 22
בני ואני יצאנו לטיול בואדי ראם ובפטרה עם המדריך עודד אביעד, מדריך סימפאטי ובעל ידע. יצאנו בחשש מה בשל שאלת ההתאמה של טיול אב ובן למסגרת של טיול בקבוצה אקראית של אנשים. הופתענו לטובה הן מתכני הטיול והן מהאיכות האנושית של חברי הקבוצה. טיילנו באווירה נעימה ונינוחה. טיול מומלץ ביותר בעיני
Avner AviadAvner Aviad
13:21 31 May 21
יצאתי לטיול ברואנדה עם אמיר פלג וקבוצה קטנה של מטיילים. זאת היתה הפעם הראשונה שלי באפריקה והפעם הראשונה שלי בטיול מאורגן עם מדריך. את החוויה שחוויתי אפשר לסכם במילה אחת: מושלמת.אמיר המדריך הוא בעל ידע רחב על רואנדה ועל ההיסטוריה שלה. אבל עם אמיר, הידע הוא רק הרקע. הדבר המאפיין את ההגשה של אמיר הוא הפן האנושי וההתרגשות בה הוא מספר את סיפורו של המקום והדרך שלו להיות שותף עם המטיילים בחווית הטיול. אמיר התרגש מהמקומות, מהנופים ומן האנשים שפגשנו בדרך והתרגשותו הדביקה אותנו המטיילים וכולם דיווחו על חוויה חזקה ואף מטלטלת שעברו.אין לי אלה להמליץ בחום על הטיול, על אירגונו, על תחולתו המדוייקת, על סוג האנשים שבחרו להשתתף בו וכמובן על אמיר פלג מדריכו.
עמית שפירעמית שפיר
11:20 29 May 21
ב-12 במאי 2021 יצאתי לטיול לרואנדה, מדינה שפעם שמעתי עליה סיפורי-דמים וזוועות של טבח המוני. אחרי המתנה להמראה ומתח רב בשדה התעופה יצאנו ליעד בהובלת אמיר פלג. התגלתה בפניי ארץ יפהפייה ומקסימה, ארץ שבה האנשים טובי לב, שומרים על ארצם נקייה ומכבדים את הטבע כמו שלא ראיתי בשום מדינה אחרת בעולם. רגעי השיא בטיול היו רבים. ההליכה ביערות הגשם לצפות מקרוב בגורילות ההרים ובשימפנזים הייתה חוויה בלתי רגילה. מלבד זאת, הקבוצה, שאירגן אמיר, הייתה קטנה ואיכותית, גם צוות הנהגים והמדריכים המקומיים היה מקצועי ומסביר-פנים. חזרתי עם אחת החוויות היותר מרגשות בחיי. ושוב תודה גדולה לאמיר פלג על טיול בלתי-נשכח.
Anat TsourAnat Tsour
16:12 15 Feb 21
הי לכולם, הטלפון שלי היה מת רוב הזמן אז לצערי אין לי תמונות....שמחתי להכיר כל אחד ואחת מחברי הקבוצה הנפלאה הזו שהתגבשה לה יחדיו. אומרים שאף אחד מהמפגשים הללו בין אנשים איננו מקרי, וכך אני מרגישה....והכל כמובן בזכות אמיר אז תודה מיוחדת לאמיר האלוף ולצוות הנהדר, על חוויה מיוחדת שהיתה הרבה יותר מסופש במדבר... אמיר, נדמה לי שזה החזון שעומד לנגד עיניך בלקיחת קבוצות לטיולים ואתה בהחלט מגשים אותו מעל ומעבר לכל המילים! אז שוב תודה ושבוע מקסים. ענת 🌸💕🌸
js_loader

למי הטיול מתאים?

הדרכה מקצועית וניסיון רב במונגוליה
טיול בקבוצה קטנה ואיכותיות עד 18 מטיילים
הטיול שלנו מיועד לאנשים שלא רוצים טיול מאורגן אבל רוצים להגיע למקום מיוחד
טיול עם אנשים מיוחדים החולקים אהבה משותפת
טיול למי שראה ועשה כבר הכול
מעט דיבורים והרבה חוויות – מילים וידע שנותנים מקום לחוויה
טיול למקומות הפחות מתוירים ופחות מוכרים שקשה להגיע אליהם לבד
טיסות סדירות ואמינות עם חברת איירפלוט
הטיול שלנו מאפשר מרחב אישי והקשבה לצרכים של כל אחד
רכיבה על סוסים בטבע היפה בעולם
חוויה ראשונית ואותנטית, טיול עוצמתי שממלא את הלב
להרגיש חלק מהטבע והמרחבים
להתנתק מהציוויליזציה ולהתחבר לשקט
הזדמנות לתקשורת בלתי אמצעית עם העם המונגולי הגאה

טיול במונגוליה מזמן תנאים משתנים וייתכנו שינויים במסלול ו / או בסדר הביקור באתרים השונים, בהתאם לנסיבות בשטח ו/או החלטת המארגנים, ייתכן כי אתרים יהיו סגורים, לעתים יכולות להיות הפסקות חשמל, כבישים חסומים ותנאי הניקיון אינם עומדים בסטנדרטים מערביים. שיקול דעת בנושא זה, לרבות שינויים מהותיים, הוא בלעדי ומוחלט. במקרה של שינויים כאמור, לא תהיה אחראית לכל נזק ישיר או עקיף עקב שינויים אלה, לרבות אכזבה, מפח נפש או אי נעימות. * הטיול כפוף לתנאים הכללים ולמדיניות הביטולים של טיולים אחרים

כדאי לקרוא

רוצים מידע נוסף?
השאירו הודעה ונחזור אליכם

גלריית טיולים

שיתוף ב print
הדפיסו
שיתוף ב email
שלחו
שיתוף ב facebook
שתפו
חזרה למעלה

למידע נוסף