טרק ותרבות בלדאק

מורשת ותרבות בודהיסטית טיבטית, נופים עוצרי נשימה, טיול אל האגמים הגבוהים בעולם - למטיבי לכת

הדפיסו
שלחו
שתפו

לאדאק מכונה ארץ מעברי ההרים הגבוהים, וטיבט הקטנה, והיא אחד המקומות המיושבים המרוחקים ביותר על פני כדור הארץ, עם נופי ירח מדהימים המנוקדים בדגלי תפילה ומנזרים בודהיסטים, עם אגמי טורקיז המוקפים פסגות מושלגות, ותרבות בודהיסטית עשירה. כל אלה הופכים את הטיול בחבל לדאק למרגש ומיוחד, טיול של פעם בחיים למטיבי לכת.

 

מסלול הטיול

 • דרגת קושי בינונית +
 • 6 לילות בבתי מלון מיוחדים
 • 4 לילות בלינת שטח במהלך הטרק

יום 1+2 תל אביב – דלהי

בשעות הערב נמריא מתל אביב בטיסה ישירה לדלהי, ובבוקר שלמחרת ננחת בשדה על שם אינדירה גנדהי. עם הנחיתה, נתארגן במלון קרוב לשדה ונצא לדלהי, מהבירות המעניינות והיפות בעולם, דלהי היא כרך ענק שמכה את כל החושים מיד עם ההגעה. דלהי היא עיר 'משוגעת', כָּאוֹטִית ואולי ההוכחה שאנרכיה וכאוס יכולים להתקיים. נסייר בשווקים והמקדשים הצבעוניים של דלהי, נטעם ונריח אוכל הודי נפלא, בשלל צבעים וטעמים. את היום נסיים במלון בקרבת שדה התעופה. *12-8 טיסה מתל אביב לדלהי בחברת אייר אינדיה AI140 המראה 22:10 נחיתה 13-8 בשעה 06:55.

 

יום 3 פסגות הימאליה המערביים

טיסת בוקר מעל פסגות ההימליה דומה לחוויה רוחנית ואלוהית גם לאפיקורסים מוחלטים, הפסגות הלבנות מנצנצות מבעד לעננים, והעין לא שבעה מהמראות. שדה התעופה של לה בגובה 3,200 מ' נחשב לאחד משדות התעופה הגבוהים בעולם. לה הבירה היא מקום טוב להתאקלמות לגובה. העיירה נעימה ויפה ובעיר העתיקה יש סמטאות ציוריות, תושבים לבביים, ובקיץ הקצר השווקים פורחים. בלה יש עשרות מסעדות מפנקות וחנויות אומנות ומזכרות מזמינות את הבאים. מעל העיר ניצב ארמון המלך הישן המזכיר במראהו את משכן הדלאי לאמה בלהאסה. העיר מוקפת כפרים יפים הטובלים בירק, בהם אפשר לערוך את הצעדים הראשונים בחבל הארץ המופלא. כדי להתאקלם לגובה נעביר את הימים הבאים בהליכה מתונה ושוטטות איטיות באזור Leh. לילה במלון טוב, נקי ונוח. *14-8 טיסה מדלהי ללה AI445 המראה 06:45 ונחיתה ב 08:15.

יום 4 מנזרים וארמונות סביב Leh

היום נמשיך את ההתאקלמות, נצא לסיור סביב העיר היפה. אחד הדברים הבולטים מיד לעין היא אמונתם של תושבי לדאק. בכל מקום אפשר לפגוש בנזירים הלבושים בגלימות הבורדו המהוות ניגוד בולט לנוף סביב. במובנים רבים לדאק היא אחד האזורים היחידים בעולם בו מתקיימת קהילה בודהיסטית טיבטית על אדמתה ללא הפרעה. מאז כיבוש טיבט ב-1956 נמלטו לאזור פליטים טיבטים רבים. והארץ כולה זרועה סטופות ואבני מאני Mani, (אבן חן) הנושאות מאנטרות, תפילות וברכות החקוקות באבן. בכל מעבר הרים, או חציית נהר, בראש כל מנזר ובית מגורים מתנוססים דגלי תפילה, מהוהים ובלויים, אבל אל תטעו כוחם לא אבד! התפילות המודפסות על הדגלים נישאו על ידי הרוחות המנשבות אל מחוזות רחוקים בהם הן נדרשו, ולכן הכתב דהה. המנזרים ממוקמים מעל כפרים התומכים בהם כלכלית ובאולמות התפילה, של המנזרים שולטים גוונים חמים, אולי כדי להזכיר בתוך הנוף הצחיח את החזרה אל הרחם. נכנס למנזרים המפתים להתעטף באווירה חמימה ומזמינה לשקוע אל עומק המשמעויות של שכיות החמדה (פסלים וציורים) המציגות עושר איקונוגרפי בלתי רגיל, ועושר רוחני גדול. לינה באותו המלון.

יום 5 ציורי קיר, פסלי ענק ונוף סוריאליסטי

נסיעה קצרה מערבה תביא אותנו לכפר ליקיר (Likir) הממוקם במעלה עמק חקלאי מוריק מספר קילומטרים מעל הכפר. במקום נמצא פסל עצום של בודהה מאיטראה הנראה למרחקים. המנזר של ליקיר יוצא דופן בכך שיש בו שני אגפים נבדלים – לנזירים ולנזירות. בנוסף ישנו בית ספר גדול לנזירים ילדים. במנזר ציורים מבעיתים בהמציגים את המוות בצורה גרוטסקית, והם באים ללמד את עקרון הארעיות שבעולם. החיוך הנלווה אל היצורים מזרי האימה נועד להראות לנו את הדרך הנכונה להתגבר על הפחד מפני המוות. ולהראות כי הדרך אל ההארה ארוכה וממושכת ומלווה בתרגולים קשים ומסוכנים. אחד התרגולים האקזוטיים והסודיים ביותר (שנותר בעיקר בגדר אידיאל לא ממומש) הוא תרגול הזיווג המיני, הטאנטרי, שמופיע ברבים מהציורים. המנזר בנוי על צלע של גבעה קטנה, בסגנון של ״מנזר מבצר״, ומוקף בנוף פנורמי של הרי ההימלאיה המושלגים. נסתובב בכפר ונפגוש את תושבי ליקיר, הנוהגים לברך בברכת ה"ג'וליי", השלום הלדאקי שהוא גם תודה, סליחה ובבקשה, הברכה המלווה תמיד בחיוך הנישא על פני הירח העגולים של המקומיים. לילה במלון קטן באזור.

 • 1.5 שעות

יום 6 נזירים ונזירות

הבוקר נצא לכוון מנזר ריזונג – להט האמונה של המקומיים והפולחן הבודהיסטי גורמים לרבים לראות בלדאק את השאנגרי לה האחרונה Shangri La  ארץ שבה אוצרות רוחניים יקרי מציאות. אולי אין זה מקרה שלרבים לדאק מזכירה את נופי הירח, הרי הלבנה במילואה מסמלת עבור המקומיים את המודעות והעירנות, את ההארה. הייחוד של מנזר ריזונג בכך שהוא מתמקד במדיטציה ובתרגולים רוחניים, ולא בטקסים דתיים אשר לעיתים הם רחוקים מהבודהיזם כמזרח ממערב. הנזירים בריזונג מבלים את רוב זמנם בהתבודדות תחת קוד התנהגות קפדני וניתוק מוחלט מהנאות העולם. נסתובב בין המבנים והחצרות של המנזר, המעוטרים בגילופים ובציורים מורכבים, תוך כדי התבוננות בנזירים המבצעים את הטקסים היומיומיים. הכפר ריזונג קטן ושקט, עם בתים לדאקים מסורתיים ושדות שעורה וחיטה סביב. מקום נהדר ולספוג את האווירה השלווה של המקום. לילה במלון בלה.

 • 1.5 שעות

יום 7 מתבודדים במערה

הבוקר ניסע למנזר Hemis מהמנזרים הגדולים של לדאק. המנזר מהווה מקור משיכה מאז הקמתו במאה ה-17 – מהמנזר נמשיך במעלה הגבעה למערת מתבודדים שנוסדה במאה ה-13 על ידי לאמה גוטסאנג, נזיר טיבטי שבילה במערה שנים רבות בתרגול מדיטציה. המערה וההתבודדות משמרים את הדרך הבודהיסטית, הטהורה ללא סממנים חיצוניים. ממש כמו בודהה, אדם אמיתי בשר ודם שחיפש משמעות לחייו, וכאשר הוא לא מצא משמעות בשום מקום הוא החל להתבונן פנימה אל מעמקי נפשו כי לחפש (ולמצוא) את המשמעות פנימה במעמקי הנפש. לכן יש חשיבות וערך גדול להתבודדות בתרבות הבודהיסטית. לאחר הביקור במערה נרד לעמק, כאן יקבלו אותנו המארחים עם תה חם וחטיפים מקומיים. לילה במחנה אוהלים.

 

 • כשעה
 • כשעתיים

יום 8 אגם Tsokar

נתחיל את היום בנסיעה לאגם Tsokar, האגם המלוח שמימו כחולים וצלולים. האגם נמצא בגובה 4350 מ׳ ומוקף בהרים מושלגים, מכאן אפשר לראות את עמק האינדוס. ראשיתו של נהר האינדוס במערב טיבט וממנה הוא זורם מערבה לקשמיר. רוב נקודות היישוב נמצאות בעמק האינדוס מאחר ותנאי המחייה בעמקים קלים יותר, הן מבחינת האקלים והן מבחינת האפשרויות החקלאיות והשטח המפולס להקמת יישובים. רוב ענני הגשם המגיעים מדרום ממטירים את משקעיהם על המורדות הדרומיים של ההימלאיה, ולכן נותרת לדאק צחיחה, בניגוד אלינו, אין הלדאקים מתפללים לגשם, כי אם לשמש. השמש ממיסה את הקרחונים בפסגות ומימיהם הצוננים זורמים מטה, אל העמקים. רשת ענפה של תעלות מובילה את המים הצוננים מהערוצים אל חלקות שדה מעובדות, הגידולים העיקריים הם חיטה, שעורה ותפוחי אדמה. השדות מזמנים לא רק נופים יפים ואווירה רוגעת אלא גם מפגשים לא מעטים עם המקומיים. בעונת הקיץ התנועה בשדות בעיצומה. החקלאים מצוידים במגלים וחרמשים ויוצאים לקצור, אוגדים את התבואה אלומות-אלומות ונושאים אותן אל הגורן, שם מתבצע הדיש בעזרת בהמות רתומות. בעמק אפשר גם לצפות בציפורים נודדות כולל בעגורים שחורי הצוואר הנדירים, שחפים וברווזים ברהמינים החיים על שפת האגם. היום נלך הליכה של כשעה/שעתיים, להתאקלמות. לינה במאהל.

 • 3-4 שעות
 • 1-2 שעות

יום 9 Kongka La ללכת על העננים

בשעות הבוקר המוקדמות נחצה הנחל ליד Nuruchan, ונעלה בהדרגה ל-Horlam Kongka La לגובה 5000 מ׳. מהפאס יש תצפית נפלאה והאגם Tso kar נראה בכחול-טורקיז. לאחר הליכה קלה של 40 דקות בירידה, נפגוש כמה משפחות נוודים טיבטיות שמוצאן ממערב טיבט, המקומיים רועים כאן את עדרי יאקים, כבשים ועזי פשמינה. לאחר בילוי עם הנוודים, נמשיך לכיוון מעבר ההרים Kyamayuru La. העלייה לגובה 5410 מ׳ מעט מאתגרת, אבל הנוף המרהיב מלמעלה הופך את המאמץ לשווה! מהפאס נרד בהדרגה אל העמק המוקף הרים מושלגים ומנוקד בעדרי יאקים המלחכים את העשב הדל של הקיץ הקצר, ההרים סביב והעמק היפה המהווים תפאורה מושלמת לאחד המקומות היפים בתבל. לינה באתר קמפינג בגובה 5150 מ'.

 • 6-7 שעות 850m -350m+

יום 10 יאק וירוק

לאחר ארוחת בוקר מזינה, נצעד לכיוון מעבר Kartse La  בגובה 5300 מ׳. ניקח את הזמן ונעלה לאט לאט אל הפאס באוויר הדליל של הרמה הגבוה. לאחר הפסקה קצרה, נרד בהדרגה אל העמק השופע והירוק של גיאמר (5150 מ') כדי להעביר את הלילה.

 • 3 שעות 210m -250m+

יום 11 הנוף הבלתי נשכח של Tsomoriri

היום, נעלה בהדרגה לעבר המעבר הגבוה והאחרון בטרק הזה. נלך בעקבות העמק הצר עד Yalung Nyaulung La בגובה 5450 מ׳. שם נוכל לראות כמה מהפרחים ועשבי התיבול הנדירים של אזור ההימלאיה, ונזכה לתצפית של האגם המפורסם של Tsomoriri, האגם מוקף בנוף מרהיב. כשעתיים נוספות של הליכה יביאו אותנו אל קורזוק פו, מרעה הקיץ של אנשי קורזוק. פה נעשה את חניית הלילה האחרונה שלנו ברמה הגבוה של לדאק.

 • 5-6 שעות 300m -900m+

יום 12 מסע בתוך גלויה

הנסיעה מ-Tsomoriri ל-Leh היא מסע קסום העובר נופים עוצרי נשימה של הרים מושלגים, עמקים ומישורים פתוחים אל האין סוף, הנוף הפראי של לדאק נמתח ומשתרע לצידי הכביש על כ-240 קילומטרים, הדרך מתפתלת דרך עמק רופשו ועוברת מעברים בגובה רב. בדרך נראה תצורות סלע עתיקות, כפרים לדאקיים ואת נהר האינדוס לפני שהוא מגיע ללה. הנסיעה מאגם צומררי ללה נחשבת לאחת הדרכים היבשתיות היפות בעולם. נסיעה כ-6-7 שעות. לינה בלה.

 

 

 • 6-7 שעות

יום 13 טסים הביתה

המראה בשעות בוקר תביא אותנו חזרה לישראל ,כשנקח איתנו את כל הזיכרונות היפים של המסע, נודה על הזכות שנפלה בחלקנו להתמזג עם הטבע העוצמתי, נכיר תודה לרגליים שנסעו אותנו ונחזור עם הרבה שקט, שלווה וחיוך שלא ניתן למחוק. נחיתה בשעות הערב. *24-8 טיסה מלה לדלהי AI446 המראה 11:50 נחיתה בדלהי 14:00. טיסהת המשך מדלהי לתל אביב אייר אינדיה AI139 המראה 16:25 נחיתה 24-8 בשעה 20:25.

מדריך הטיול: אסנת אלכביר

מרצה על אומנויות במה הודיות באוניברסיטת ת”א וגם מופיעה ברחבי העולם בשירה ובמחול הודי קלאסי. חייתה ולמדה בהודו במשך 9 שנים חיברה את הספר “במפגש הנהרות – 9 שנים בהודו”.מדריכה ותיקה ומנוסה לתת היבשת ההודית, בהוטן, נפאל, סרי לנקה, סין ויפן. אסנת מדריכה מנוסה ומוערכת מאוד בקרב המטיילים,והחל משנת 2019 מתגוררת בפורטוגל ומקדישה את זמנה ללימוד וחקר התרבות הפורטוגזית.

לעמוד המדריך

מדריך: אסנת אלכביר

מרצה על אומנויות במה הודיות באוניברסיטת ת”א וגם מופיעה ברחבי העולם בשירה ובמחול הודי קלאסי. חייתה ולמדה בהודו במשך 9 שנים חיברה את הספר “במפגש הנהרות – 9 שנים בהודו”.מדריכה ותיקה ומנוסה לתת היבשת ההודית, בהוטן, נפאל, סרי לנקה, סין ויפן. אסנת מדריכה מנוסה ומוערכת מאוד בקרב המטיילים,והחל משנת 2019 מתגוררת בפורטוגל ומקדישה את זמנה ללימוד וחקר התרבות הפורטוגזית.

לעמוד המדריך

תאריכים ומחירים

יש לגלול את הטבלה שמאלה >>

יציאה חזרה מס ימים מדריך מחיר לאדם הערות למחיר תוספת ליחיד הרשמה
12/08/2023 24/08/2023 13 אסנת אלכביר     $4390 עד 15.3 $4590 מחיר מלא $610 להרשמה
1000

מטיילים מספרים

דגשים מיוחדים‎‎

חשוב לדעת

חשוב לדעת כי טיול ללדאק מזמן תנאים משתנים וייתכנו שינויים במסלול ו / או בסדר הביקור באתרים השונים, בהתאם לנסיבות בשטח ו/או החלטת המארגנים, ייתכן כי אתרים יהיו סגורים, לעתים יכולות להיות הפסקות חשמל, כבישים חסומים ותנאי הניקיון אינם עומדים בסטנדרטים מערביים. שיקול דעת בנושא זה, לרבות שינויים מהותיים, הוא בלעדי ומוחלט. במקרה של שינויים כאמור, לא תהיה אחראית לכל נזק ישיר או עקיף עקב שינויים אלה, לרבות אכזבה, מפח נפש או אי נעימות.

ביקורות עלינו

יעל זבטני
יעל זבטני
06:50 26 Mar 23
הייתי בטיול במצרים עם החברה של אמיר פלג. טיול מרתק, ארגון מופתי עד לפרטים הקטנים. מלון ברמה גבוהה בלי להתקמצן. מדריך ישראלי אייל אלכסנדר מקצוען ועם . ידע מטורף
Tali Aviani
Tali Aviani
16:20 12 Feb 23
חזרתי אתמול מטיול בדרום הודו, מדינת קרלה ואני רוצה להמליץ מאוד לכל מי שאוהב טבע, סקרן לגבי התרבות ההודית ורוצה לחוות את האזור הכי קרוב שאפשר ב 8 ימים.המדריכה שליוותה אותנו אוסנת אלכביר, מכירה היטב את האזור והשפה. היא לקחה אותנו למקומות מרתקים, העשירה את החוויה בסיפורים, עובדות היסטוריות והרבה קלילות ונינוחות. פתחנו כל בוקר בתרגול טאי צ׳י ולאורך כל היום פונקנו במתנות והפתעות טעימות.בנוסף היו צמודים אלינו מדריכים מקומיים שהעשירו את החוויה ובמיוחד רוג׳ר היקר שדאג והוביל את החלק שלו במסירות גדולה והמון סבלנות ואהבה.זו הייתה הפעם הראשונה שלי בהודו, ופעם ראשונה בטיול מאורגן וזו חוויה בלתי נשכחת שמשאירה טעם לעוד.תודה לכם על תוכנית מאורגנת ומהנהקיבלתי מתנה לחייםתודהטלי אביאני
סיגל לוי
סיגל לוי
04:18 12 Feb 23
Raz Yaron
Raz Yaron
07:39 27 Dec 22
חזרתי מטיול בירדן- (22-25.12.22) לאזור ואדי ראם ופטרה.מי שמתלבט, לא לוותר על הטיול הזה.המדריך, עודד שגב, ניהל את הטיול בתבונה וברגישות.הכל היה פשוט מושלם!
חנה אנגל
חנה אנגל
06:25 13 Nov 22
נסעתי לנחלי מואב עם המדריך עודד. היתה חוויה מעולה ומהממת. חווינו נופים נפלאים, למדתי המון מעודד שהוא מדריך נפלא ובארנון - הרפתקאה מדהימה. אחד הטיולים הכי מוצלחים שלי. תודה לאמיר פלג
טל דניאל
טל דניאל
08:51 03 Nov 22
נסעתי עם טיולים מיוחדים בעולם אמיר פלג לקרלה בהודו השנה. זה היה אחת החופשות הכי מושלמות בחיי. מסע מוקפד של עשרה ימים עם המדריכה טלי אבן-אלוש, שהייתה - מההכנות ועד אחרי החזרה - בהקשבה, בסיוע, בפתרונות ולעיתים אד-הוק מהרגע להרגע (יורד גשם? מיד תפרה תוכנית חלופית מהממת לא פחות. לא בא לכם ללכת? מיד צץ ג'יפ שלוקח אתכם לפעילות שווה אחרת).שילוב מושלם של חופשה, צבעים, ריחות, המון המון טבע מדהים, עם הודו על התרבות, הטעמים, האנשים המקסימים. נהנינו מפעילות גופנית נמרצת (טיפוסים ומסלולי הליכה מאתגרים, חתירה בקייאקים) כניסה לחיי המקומיים, ביקןר בבתים ובחוות תבלינים, מלונות מפוארים מאוד לצד לינה באוהלים בלילות סוערים. החברה היתה מהממת והאוירה נעימה, קלילה וקשובה. טלי עשתה לנו שיעורי יוגה למי שרצה בבוקר לפני שהחל היום ובסיום היום סיפרה על הודו ועל תרבותה. היה המון ידע, מרתק ואפילו זמן לקניות. אם לא היה ברור עד כה - ממליצה בחום.
Hagit Davidesco
Hagit Davidesco
15:32 30 Oct 22
חזרנו מטיול של קרלה העין הירוקהיצאנו קצת בחשש כי אנחנו ממש לא אנשים של טיול מאורגן- אבל הטיול היה כיפי וחוויתי במיוחדבהובלת של טלי והמדריך המקומי רוג׳ר אשר גילו יצירתיות ושינוי הטיול תוך כדי , על מנת לעמוד בתנאי מזג אויר המשתניםהיה מאורגן, מתוקתק , הקבוצה הייתה נהדרת ומורכבת מאנשים שאוהבים טיולים רגלייםקבלנו גם סקירת תרבות, סיפורים בערבים מסביב למדורה, ושיעורי יוגה שפתחו את הבוקראנחנו בחרנו להשאר עוד כמה ימים בהודו עצמאית וקבלנו הרבה הדרכה ועזרה מטלי גם עבורםבמילה אחת - מצוין !!!
ורד דיין
ורד דיין
10:21 21 Oct 22
אמיר בהחלט יודע להעניק חוויות אחרות ומיוחדות. זו פעם שניה שאני מצטרפת לטיול שלו ובהחלט לא פעם אחרונה. הטיולים שלו מגוונים מאוד, יעדים מרתקים, קבוצות קטנות ואיכותיות. שמחה שהיכרתי אותך וממתינה בקוצר רוח לטיול הבא. שאפו!
Ori Hochwald
Ori Hochwald
16:26 16 Oct 22
חוזרים מחר מטיול של 10 ימים לקרלה. דרום הודו. עם טלי הנפלאה והמתקתקת עיניינים ורוג'ר המקסים, המדריך המקומי ששומר מכל עבר.היה טעים. מעניין. מאתגר. מפנק....מומלץ בחום.
כרמית לוי
כרמית לוי
13:56 08 Oct 22
חייבת לסכם את אחד הטיולים הנפלאים שחוויתי במונגוליה בפסטיבל העיט, לראות ולחוות את החיים שאנשים חיים כאילו בתקופה הפריהסטורית אנשים חייכנים חביבים מכבדים . זו היתה חוויה מטלטלת רוחנית ועצמתית במידה רבה . הנופים הקסומים נוף קדומים החיות שפגשנו היאק סוסי הטאקיבקיצור ממולץ בחום לכל שוחר טבע ואדם
יצאנו עם עודד אביעד מטיולי אמיר פלד לטיול בנחלי ירדן. הטיול היה מקסים מכל הבחינות - ההדרכה של עודד והרוח הנעימה שהשרה על הקבוצה, קבוצת האנשים המדהימה, ההפתעות הקטנות שחיכו לנו כמו מלון מקסים בערב הראשון וארוחת ערב ביתית בערב בשלישי, הטיפול בכל בעיה שהתעוררה (הסעת המזוודות ברכב נפרד כשלא היה מספיק מקום באוטובוס, ארגון החדרים ועוד). והעיקר מסולילים מדהימים. טיול מושלם. תודה 🙏🌺
yifat mayan
yifat mayan
10:40 03 Oct 22
חזרנו אמש מטיול לנחלי מואב בהדרכה של עודד עם שני ילדינו הבוגרים. אנחנו לא אנשים של קבוצות וטיולים מאורגנים ולכן הופתענו לגלות שלהנאתנו הגדולה מהמסלולים הנהדרים בירדן, לתיכנון המוקפד ולהדרכה העשירה והמרתקת של עודד נוספה חווית המפגש עם האנשים שהתקבצו לטיול. החוויה הייתה חוויה אנושית נהדרת בהדרכה נעימה וזורמת. ממליצים בחום
Amit Dagan
Amit Dagan
03:39 27 Jun 22
רואנדה טילנו לראשונה עם קבוצה מאורגנת ונהנו מאוד מהחוויה והחברה, ליווי והדרכה מדוייקת וכמובן ההליכה לגורילות ההרים. מומלץ בחום.
Ofra AVIV
Ofra AVIV
11:40 02 Jun 22
טיילתי בקבוצה שאמיר אירגן עם המדריך הנפלא אריק. חוויה מרתקת הכל היה תמיד מתוקתק, בתנאים מצויינים ומפנקים. מראות ותכנים שענו על הצורך שלי. ממליצה מאוד
גיא יגור
גיא יגור
15:30 21 May 22
טיילנו עם אמיר ברואנדה הייתה חוויה מדהימה, הכל היה מאורגן בצורה מדהימה והחוויה הייתה מצויינת. הכל תקתק עם הסברים מצוינים הדרכה טובה וחברה נהדרת. הטיול היה ברמה גבוהה מאד וזכינו לראות דברים מדהימים
Ilan Makover
Ilan Makover
12:42 16 May 22
בני ואני יצאנו לטיול בואדי ראם ובפטרה עם המדריך עודד אביעד, מדריך סימפאטי ובעל ידע. יצאנו בחשש מה בשל שאלת ההתאמה של טיול אב ובן למסגרת של טיול בקבוצה אקראית של אנשים. הופתענו לטובה הן מתכני הטיול והן מהאיכות האנושית של חברי הקבוצה. טיילנו באווירה נעימה ונינוחה. טיול מומלץ ביותר בעיני
עדי יעקוב
עדי יעקוב
05:02 30 Jun 21
Avner Aviad
Avner Aviad
13:21 31 May 21
יצאתי לטיול ברואנדה עם אמיר פלג וקבוצה קטנה של מטיילים. זאת היתה הפעם הראשונה שלי באפריקה והפעם הראשונה שלי בטיול מאורגן עם מדריך. את החוויה שחוויתי אפשר לסכם במילה אחת: מושלמת.אמיר המדריך הוא בעל ידע רחב על רואנדה ועל ההיסטוריה שלה. אבל עם אמיר, הידע הוא רק הרקע. הדבר המאפיין את ההגשה של אמיר הוא הפן האנושי וההתרגשות בה הוא מספר את סיפורו של המקום והדרך שלו להיות שותף עם המטיילים בחווית הטיול. אמיר התרגש מהמקומות, מהנופים ומן האנשים שפגשנו בדרך והתרגשותו הדביקה אותנו המטיילים וכולם דיווחו על חוויה חזקה ואף מטלטלת שעברו.אין לי אלה להמליץ בחום על הטיול, על אירגונו, על תחולתו המדוייקת, על סוג האנשים שבחרו להשתתף בו וכמובן על אמיר פלג מדריכו.
עמית שפיר
עמית שפיר
11:20 29 May 21
ב-12 במאי 2021 יצאתי לטיול לרואנדה, מדינה שפעם שמעתי עליה סיפורי-דמים וזוועות של טבח המוני. אחרי המתנה להמראה ומתח רב בשדה התעופה יצאנו ליעד בהובלת אמיר פלג. התגלתה בפניי ארץ יפהפייה ומקסימה, ארץ שבה האנשים טובי לב, שומרים על ארצם נקייה ומכבדים את הטבע כמו שלא ראיתי בשום מדינה אחרת בעולם. רגעי השיא בטיול היו רבים. ההליכה ביערות הגשם לצפות מקרוב בגורילות ההרים ובשימפנזים הייתה חוויה בלתי רגילה. מלבד זאת, הקבוצה, שאירגן אמיר, הייתה קטנה ואיכותית, גם צוות הנהגים והמדריכים המקומיים היה מקצועי ומסביר-פנים. חזרתי עם אחת החוויות היותר מרגשות בחיי. ושוב תודה גדולה לאמיר פלג על טיול בלתי-נשכח.
Anat Tsour
Anat Tsour
16:12 15 Feb 21
הי לכולם, הטלפון שלי היה מת רוב הזמן אז לצערי אין לי תמונות....שמחתי להכיר כל אחד ואחת מחברי הקבוצה הנפלאה הזו שהתגבשה לה יחדיו. אומרים שאף אחד מהמפגשים הללו בין אנשים איננו מקרי, וכך אני מרגישה....והכל כמובן בזכות אמיר אז תודה מיוחדת לאמיר האלוף ולצוות הנהדר, על חוויה מיוחדת שהיתה הרבה יותר מסופש במדבר... אמיר, נדמה לי שזה החזון שעומד לנגד עיניך בלקיחת קבוצות לטיולים ואתה בהחלט מגשים אותו מעל ומעבר לכל המילים! אז שוב תודה ושבוע מקסים. ענת 🌸💕🌸
Elana Lakh
Elana Lakh
06:31 21 Oct 20
טיילתי עם אמיר במדבר בשני טיולים מיוחדים ומופלאים. הנחייתו של אמיר איפשרה חיבור נהדר בין המדבר הקסום והבפנים שצריך את המרחב. אמיר יודע המון, ויודע לחבר את מה שצריך כדי לחוות מקום מבפנים, בכל החושים החיצוניים והפנימיים. חויה נפלאה, בחברת קבוצת אנשים אוהבי מרחבים, שבאו לנשום. תודה.
עמוס נחום
עמוס נחום
06:56 05 Oct 20
חוויה מעניינת ומקצועית
Yali Peleg
Yali Peleg
12:09 01 Jul 20
Etty Horowitz
Etty Horowitz
08:03 02 Jun 20
טיילתי עם אמיר בפעם הראשונה למבדד רמון בחג השבועות. הטיול היה חוויה אמיתית של רוח מדברית בשילוב של איזור קסום ואנשים מרתקים.הארגון התוכן והחברה היו מושלמים, ממליצה מאד!
אילה אמן
אילה אמן
18:03 31 May 20
חגיגת חג שבועות במדבר. כרם קסום, גבעות משתפלות ועוטפות...ואמיר. יש לאמיר את מגע הקסם המשלב דאגה לכל פרט ומבט עמוק לנפש. מאפשר לי, המשתתפת. להתחבר בקצב שלי אל הטבע ואל האנשים ופותח נושא...עם אמיר השהות והטיול הם חוויה מיוחדת, בכל פעם מחדש. תודה אמיר
Pedro Stratijevsky
Pedro Stratijevsky
05:37 31 May 20
כיף , קליל , זורם , איכותי
gal barzilai
gal barzilai
09:21 24 Feb 20
טיול ראשון שלי עם אמיר .היה מעולה וקסום . לוקח אותך למקומות שאף אחד לא היה בהם . חשובים לו האנשים והחוויה .הכל עם רגישות , מחשבה , אהבה והנאה .ממליץ מאוד , לאנשים שבא להם טיולים קצת אחרים 👌
Irit Schenker
Irit Schenker
19:20 12 Nov 19
תשעה ימים של שכרון חושים הסתיימו הבוקר. הילה אלפרט ואמיר פלג כינסו סביבם אנשים שהקולינריה בדמם ובנשמתם ולקחו אותנו יד ביד למרוקו. ארץ מופלאה, מלאה בניגודים, בצבעים, בריחות ובטעמים. הטיול הכי מרתק שאפשר להעלות על הדעת עם יד רחבה ונדיבה שהאכילה אותנו מבוקר ועד לילה. מדוכני רחוב, דרך שדות הזעפרן ועד למסעדות הצמרת המפונפנות והבלתי נשכחות. זה היה פשוט טיול מושלם ! !
Neta Erez
Neta Erez
16:39 12 Nov 19
Oded Maimon
Oded Maimon
08:49 26 Aug 19
רון יאיר
רון יאיר
12:53 07 May 19
טיילתי עם אמיר כמה פעמים - בארץ, בירדן ובסיני, וזו תמיד חוויה שונה ומיוחדת. אני לא אוהב מילים גבוהות כמו "העצמה" או "חוויה רוחנית", אבל זה בדיוק מה שקורה בטיולים האלה: התמודדות עם קשיים ואתגרים, מגע בלתי אמצעי עם הטבע והנוף, ותחושת סיפוק אדירה בסיום. ומה שמעניין, איכשהו האנשים שמתקבצים לטיולים האלה, הם תמיד כאלה שכיף לבלות איתם כמה ימים בתנאי שטח, כשכל אחד מהם תורם משהו ייחודי ואישי לתוצאה המצטברת. אז אם לא הבנתם עד עכשיו - מומלץ מכל הלב!
אף פעם לא חשבתי לנסוע לטיול בחו''ל במסגרת של טיול מאורגן. התייחסתי בזלזול לאפשרות הזאת. עד שהחלטתי שאני רוצה לנסוע למצרים והכרתי את אמיר מטיולים אחרים דרך הפייסבוק.יצאנו כ-20 איש אישה ושני ילדים ולא הפסקנו ליהנות במשך 10 ימים מגוונים מעניינים ומהנים בכל רגע נתון.זה בכלל לא מובן מאליו שמתכונת כזאת תצליח כאשר מדובר בחבורת אנשים שזה אך הכירו.זה גם לא מובן מאליו שניתן להנגיש טיול מלא אירועים בצורה מוצלחת של עמידה בזמנים מחד וסיפוק והנאה מאידך.פה נכנסת לתמונה היכולת הארגונית של המתכננים.טיולים אחרים הצליחו לחבר את הכל ביחד והתוצאה היתה שמצריים נגלתה לנו במלוא יופיה ויתר צדדיה הקסומים.
ירון מלמן
ירון מלמן
13:23 26 Apr 19
חוזר עם אמיר מבהוטן, מסלול מקסים בן 8 ימים.נתחיל במדינה : יעד מקסים ומומלץ בחום. תרבות,אנשים,נופים מקסימים ובודהיזם כפילוסופיית חיים הנוכחת בחיי היום יום.ונמשיך במדריך : אמיר התגלה כאישיות נעימה,המשרה אוירה טובה והיודע להוביל היטב את הקבוצה בצורה נעימה. החל ממפגש ההכנה,בליווי עד הטיסה וכמובן במהלכה. שאפו גדול.מאמין ומקווה שנצטרף אליו ליעדים נוספים גם בעתיד.
אמיר , תודה על חוויה של פעם בחיים, טיול מופלא לארץ קסומה, עם אנשים עדינים, תמימים ונעימים, בודהיסטים אמיתיםתודה לך על מסע מרתק פנימי וחיצוני עדין, מעשיר ומרתקתודה על ההמשך בהודו, מקדש הסיקים, הסיור במטבח וחווית האכילה עם מאות מקומיים, עוד חוויה שלא היינו מגיעים אליהבלעדיך, תודה על היכולות שלך בגיבוש קבוצה של אנשים זרים למשפחה, על ההכלה, התבונה והתובנות , הרוח הטובה ורוחב הלב, הכל בחיוך, ברוגע ובקהלה, תודה על חוויה יוצאת דופן,עונג צרוף לטייל איתךתעדכן אותנו בטיולים הבאיםסיגל
Alina Levin
Alina Levin
13:21 26 Apr 19
טיול לבהוטן! מדהים! ארץ האושר, ארץ של בודהיזם יפה! פגשתי אנשים מקסימים, מנזרים, סיפורים רבים. טבע נקי, מבטים מלאים אור.מאוד נהנתי.מדריך מקומי נפלא, מלא ידע, סבלני, אינטליגנטי ובודהיסט אמתי.קבוצה של אנשים מאוד מעניינים ומגובשים בעזרת מדריך נפלא - אמיר פלג.ממליצה בחום ואהבה!
ruthgophen
ruthgophen
16:56 20 Dec 18
טיילתי עם אמיר מספר פעמים בירדן, הטיולים שלו נהדרים ממש. הם מאפשרים לעצור לרגע את היומיום האינטנסיבי ולצאת לכמה ימים של חופש, מנוחה ושמחה. אמיר מדריך אחראי, מכיר היטב את השטח ובוחר מסלולים יפיפיים. החבר'ה שיוצאים איתו לטיולים הם אנשים נחמדים ממש, שכיף לטייל איתם במשך היום ולהעביר איתם את הזמן בערב ליד המדורה או בחדר האוכל במלון. בקיצור, מומלץ בחום רב!
Noa Tvila
Noa Tvila
16:35 20 Dec 18
יצאתי לטיול בירדן עם סייפן המדריכה המיוחדת ועם ג'אבר, המדריך הירדני.חייבת לספר פה שהייתי מלאת חששות ופחדים לפני היציאה. אלף פעמים נרשמתי וביטלתי בתוך ראשי. לבסוף, השיחה עם סייפן נתנה לי את הביטחון שהייתי זקוקה לו ויצאתי למסע. שלושה ימים בואדי רם, שיא הקור בלילה, אנשים שאני לא מכירה, יעדים שמאתגרים את תחושת הביטחון שאני כל כך מחפשת תמיד. גיליתי במסע הזה את עצמי הבוטחתאת עצמי הרגועה והחופשייה כמו ילדה. זה היה שווה שנה של טיפול פסיכולוגי...,האירגון היה מופתי. הצוות שליווה אותנו הרגיש לי כמו משפחה שלי ממש וביחד יצרו שילוב מנצח בין פינוק לבין מאמץ. האנשים שבקבוצה היו באמת אנשים מיוחדים, כאלה שבאו גם כן למצוא משהו מעצמם כנראה, והחיבור היה חזק ומיידיסייפן נשמה טובה, מאירה ועושה מקום לכולם.נשאר לי רק לחכות לטיול הבא !
Avishag Nun
Avishag Nun
11:55 13 Dec 18
הייתי כמה פעמים בטיולים אחרים של אמיר פלג, אני יכולה להעיד כי הטיולים מחזקים את האהבה והערכה לסביבה ולעצמנו, ותמיד מזמנים חברה טובה ואנשים מעניינים. יוצאים עייפים מעול החיים והיום יום השוחק וחוזרים עם שמחת חיים. הטיולים הם מרפא, ותרופה בדוקה לשמחה. הטיולים של אמיר מוציאים את העיקר מן הטפל, את הצוף מהפרח... ממליצה בחום.הקלידי הודעה....
Nava Azaria
Nava Azaria
12:51 11 Dec 18
טיילתי במונגוליה (ספטמבר 2018) עם קבוצה בניהול ובהדרכה של אמיר. אחת החוויות היוצאות דופן בחיי...ארץ היעד- מופלאה... מרחבים עצומים שמרחיבים את בית החזה.... סוסיי פרא, ארץ אותנטית וכובשת מכל בחינה...טיול מאתגר מבחינת התנהלותו. מסלולים יפהפיים ומגוונים... אנשים מאיריי פנים ומכניסיי אורחים...האישיות של אמיר היתה השתקפות של הטיול, מתוכנן ואחראי ביעדים ובמקומות, ספונטאני וגמיש בהתנהלות היומיומית. איפשר מגוון חוויות נהדרות- רכיבה על סוסים, מסלולים מגוונים באופיים, טעימות תרבותיות מרתקות, התארחות אצל מקומיים, אפשרות ללבד וגם ביחד קבוצתי.מובטחת חוויה חזקה ומרתקת.הכי ממולץ.....נאוה עזריה👣🧡
moran hazan
moran hazan
15:28 10 Dec 18
מדריך מדהים שאיחד קבוצה של אנשים מקסימים ויצר לנו חוויה שאין שני לה בטיול שיוצר את ההגדרה מיוחד
seifan livneh
seifan livneh
16:50 28 Nov 18
טיילתי עם אמיר בירדן,בסיני,במונגוליה,בארץ ובשבילים הכי יפים.אמיר מביא איתו משהו אחר לגמרי,שפה חדשה,שונה,של שקט והקשבה,של היכולת ליצר מרווח( שהוא חשוב לא פחות מהמילים עצמן..), של נוכחות מלאת בטחון וידע וגם סקרנות אנושית ופתיחות.הטיולים של אמיר הם חוויה עמוקה ומעצימה של להיות בנוכחות,של להתמודד עם עצמנו ולנצח, של קבלה,בסבלנות ובתבונה אמיר מלווה את מטייליו בשבילים מיןחדים,במסלולים שנבחרו בקפידה ובאהבה,בטיולים מושקעים מלאי מחשבה ותפורים במדויק עם חשיבה מקצועית ואנושית על כל פרט, על כל צורך, על הפרט והקבוצה.האהבה לטבע,לשקט,מחלחלת בטיולים אל תוך הלב.ומעל לכל..איך אמרה פעם מטיילת חכמה: עם אמיר אני יודעת..שהכל יכול לקרות ותמיד גם זה יהיה אחראי וטוב.טיולים אחרים..טיולים משני תודעה.מבחינתי,מדובר בחווית חיים,לא פחות.
dikla sagi
dikla sagi
12:38 28 Nov 18
גיא מגנאג'י
גיא מגנאג'י
17:57 27 Nov 18
יצאתי עם אמיר למספר טיולים. ״אחרים״ זה אכן מאפיין עיקרי. למי שכבר נמאס מהטיולים הקלאסיים ואולי נדושים. מומלץ להצטרף להרפתקאה שיודעים איך תתחיל אבל לא איך תסתיים.
js_loader

למי הטיול מתאים?

 • טיול לאנשים שלא רוצים טיול מאורגן אבל רוצים להגיע למקום מיוחד
 • טיול למקומות הפחות מתוירים ופחות מוכרים שקשה להגיע אליהם לבד
 • חוויה ראשונית ואותנטית
 • מפגש עוצמתי ובלתי אמצעי עם תרבות עתיקה ועם אנשים מקומיים
 • טרק מאורגן, כולל לינת שטח והעברת ציוד
 • טיול עם אנשים מיוחדים החולקים אהבה משותפת לטבע לחיות ולאנשים
 • מעט דיבורים והרבה חוויות – מילים וידע שנותנים מקום לחוויה
 • טיול בקבוצה קטנה ואיכותיות עד 18 מטיילים
 • הטיול שלנו מאפשר מרחב אישי והקשבה לצרכים של כל אחד

חשוב לדעת כי טיול ללדאק מזמן תנאים משתנים וייתכנו שינויים במסלול ו / או בסדר הביקור באתרים השונים, בהתאם לנסיבות בשטח ו/או החלטת המארגנים, ייתכן כי אתרים יהיו סגורים, לעתים יכולות להיות הפסקות חשמל, כבישים חסומים ותנאי הניקיון אינם עומדים בסטנדרטים מערביים. שיקול דעת בנושא זה, לרבות שינויים מהותיים, הוא בלעדי ומוחלט. במקרה של שינויים כאמור, לא תהיה אחראית לכל נזק ישיר או עקיף עקב שינויים אלה, לרבות אכזבה, מפח נפש או אי נעימות.

רוצים מידע נוסף?
השאירו הודעה ונחזור אליכם

גלריית טיולים

הדפיסו
שלחו
שתפו

תפריט נגישות

חזרה למעלה

למידע נוסף